Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe Uniwersytetu Śląskiego - od 6 września

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Co było pierwsze – jajko czy dinozaur, jak komunikują się zwierzęta, czy rośliny potrafią liczyć – odpowiedzi na te i inne pytania będą szukali uczestnicy zajęć Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego, które 6 września otwiera Uniwersytet Śląski w Katowicach.

"Co roku we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swój kampus w Katowicach dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. To wydarzenie, na które zaproszone są zorganizowane grupy" – przypomina rzecznik uczelni Jacek-Szymik-Kozaczko.

W wykładach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego każdego roku bierze udział ok. 17 tysięcy uczniów.

Jak podkreślił jeden z koordynatorów wydarzenia, fizyk dr Jerzy Jarosz, po ubiegłorocznej edycji, zorganizowanej wyłącznie w formule online, w tym roku uczestnicy i prowadzący spotkają się bezpośrednio, choć wykłady będą też transmitowane za pośrednictwem serwisu YouTube.

W programie znalazły się zajęcia podzielone na cztery bloki tematyczne: "Osobliwości Świata Fizyki" to spotkania z prawami fizyki i eksperymentami, "Prehistoria" da wgląd w genealogię ludzkości i naszej planety, "Biorobotyka" to z kolei zajęcia łączące nauki przyrodnicze i najnowsze technologie, zaś "Oko w oko z biologią" to opowieści o świecie roślin i zwierząt.

Wykłady rozpoczną się 6 września 2021 roku i będą trwały do końca miesiąca. 

PAP - Nauka w Polsce,  Anna Gumułka

lun/ aszw/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera