Nauka dla Społeczeństwa

07.12.2022
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA AŻ SZEŚĆ ZESTAWÓW NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy sześć zestawów nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  1. Jak nazywa się polski naukowiec wybrany przez Europejską Agencję Kosmiczną do Rezerwy Astronautów ESA?

  Sławosz Uznański.

  2. Jak brzmi nazwa pierwszego całkowicie polskiego eksperymentu i instrumentu przygotowywanego na misję NASA przez badaczy z Centrum Badań Kosmicznych PAN?

  GLOWS - GLObal solar Wind Structure.

  3. Jaki wulkan, do którego wybuchu doszło w ostatnich dniach, uznawany jest za największy na świecie aktywny wulkan?

  Mauna Loa.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których odezwiemy się w tym tygodniu, to:

  Gratulujemy!

  d...z22@poczta.onet.pl

  m...a212@o2.pl

  m...smz@gmail.com

  a...a17@interia.eu

  u...ltm@wp.pl

  r...ek7@wp.pl

   

  A oto nowe pytania:

  1. Od czego pochodzi nazwa minerału agat?

  2. Przy jakiej placówce działa Międzynarodowa Agenda Badawcza BRAINCITY?

  3. Dlaczego uroczystość wręczenia Nagród Nobla odbywa się zawsze 10 grudnia?

  Odpowiedzi prosimy przesyłać za pośrednictwem poniższego formularza. Czekamy na nie do 13 grudnia 2022 r. włącznie. Następnego dnia odezwiemy się do laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.

Copyright © Fundacja PAP 2022