Poznań/ Wydawcy akademiccy na Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej

źródło - organizator
źródło - organizator

Wydawcy akademiccy i wydawnictwa oferujące książki popularnonaukowe zaprezentują swoją ofertę na Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Impreza rozpocznie się 23 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W tym roku wydarzenie ma swoją 22. edycję. W jego ramach zaplanowano m.in. spotkania autorskie, panele dyskusyjne i warsztaty dla dzieci.

Jak podali organizatorzy imprezy, w tym roku na targowych stoiskach będzie można znaleźć nie tylko duży wybór książek wydawców akademickich, ale i nowości wydawców książek popularnonaukowych.

Targom towarzyszyć będzie m.in. konferencja "Nowe Media – Nowa przestrzeń komunikacji z uczniem" oraz spotkanie poświęcone unijnym regulacjom dotyczącym prawa autorskiego.

Organizatorzy przygotowali też stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej. Pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu zaproszą chętnych na zajęcia "Joga z książką". Część wydarzeń skierowana będzie do dzieci. Warsztaty przygotują m.in. studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, pracownicy Instytutu Konfucjusza oraz eksperci z Ogrodu Botanicznego.

Impreza od niedawna odbywa się w zmienionej formule. W 2016 r. Wydawnictwo Naukowe UAM jako organizator znanych wcześniej "Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej", porozumiało się z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w sprawie wspólnej organizacji Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

Targi rozpoczynają potrwają do niedzieli 25 marca. W tym samym czasie na terenie MTP odbywać się będą m.in. targi edukacyjne oraz Poznańskie Targi Książki "Pegazik".

Patronem medialnym Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej jest serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera