Stypendia Fulbrighta dla biologów, chemików i medyków

źródło: Fotolia
źródło: Fotolia

Samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach amerykańskich uczelni, szansa na wysoko punktowane publikacje, przygotowanie do wyjazdu, wiza i stypendium ok. 30 tys dolarów – do 1 lutego można składać wnioski do Programu BioLAB 2022-23 Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA: University of Virginia w Charlottesville, University of Chicago, University of Texas: Southwestern Medical Center w Dallas oraz Oklahoma Medical Research Foundation.

O stypendia mogą ubiegać się studenci i studentki, również studiów doktoranckich, nauk biologiczno-chemicznych. Podczas stażu poprowadzą oni badania pod opieką wykwalifikowanych mentorów. Oprócz tego czeka ich aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, będą uczestniczyli w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

Stypendium wynosi od 28 tys. do 33 tys. dolarów, w zależności od kosztów utrzymania. W niektórych przypadkach możliwy jest zwrot kosztów podróży. Studenci otrzymują pełne ubezpieczenie medyczne i pomoc w otrzymaniu wizy F-1 lub J-1 na pobyt w USA (koszt wyrobienia wizy pokrywa student). Pracownicy Komisji Fulbrighta oraz absolwenci i absolwentki programu zajmują się przygotowaniem do wyjazdu. Instytucja goszcząca zapewnia opiekę podczas pobytu zagranicą.

W momencie przystąpienia do rozmów kwalifikacyjnych kandydaci muszą być studentami i studentkami studiów magisterskich lub doktoranckich w polskiej uczelni lub jednostce badawczej. Wymogiem jest wysoka średnia ocen z toku studiów (4,0 lub wyższą) oraz dobra znajomość języka angielskiego, zwłaszcza w zakresie terminologii naukowej.

Formularz zgłoszeniowy i wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie fulbright.edu.pl/biolab.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera