Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Śląski od października będzie miał 8 zamiast 12 wydziałów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Z 12 do 8 spadnie z początkiem nowego roku akademickiego liczba wydziałów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zmienią się też niektóre ich nazwy - podała w środę uczelnia. Zmiana struktury jest konsekwencją ubiegłorocznej reformy szkolnictwa wyższego.

Począwszy od 1 października 2019 r. podstawowe zadania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będą realizować: Wydział Humanistyczny z siedzibą w Katowicach, Wydział Nauk Przyrodniczych z siedzibą w Sosnowcu, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych oraz Wydział Prawa i Administracji – wszystkie z siedzibą w Katowicach, Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Wydział Teologiczny w Katowicach oraz Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach – wcześniej mający tego samego patrona Wydział Radia i Telewizji, nazywany często katowicką szkołą filmową.

"Nowa struktura jest konsekwencją wprowadzonej niedawno reformy szkolnictwa wyższego, jest związana ze strategią uczelni, nad którą trwają właśnie prace. Jest też lepiej dopasowana do dyscyplin naukowych, uprawianych w Uniwersytecie Śląskim" – powiedział PAP rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.

Zapewnił, że zmiany nie wiążą się ze zwolnieniami pracowników.

Powstały w 1968 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach to jedna z największych uczelni w woj. śląskim, kształci obecnie ponad 22 tys. studentów. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka

lun/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera