Rozpoczęto nabór wniosków o stypendium dla wybitnych młodych naukowców

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

Od czwartku można składać wnioski o przyznanie stypendium dla wybitnych młodych naukowców, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej - poinformował resort nauki. Nabór wniosków potrwa do 31 maja.

Jak przypomina na swojej stronie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW), stypendium przyznawane jest na okres nie dłuższy niż 3 lata, a jego maksymalna wysokość może wynieść nawet 5390 zł miesięcznie.

Pod terminem "młody naukowiec" MNiSW rozumie doktoranta lub nauczyciela akademickiego, który prowadzi działalność naukową, ale nie posiada stopnia doktora - lub od uzyskania tego stopnia nie upłynęło 7 lat. Kandydat do stypendium musi być zatrudniony w uczelni, federacji podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, Polskiej Akademii Nauk, instytucie naukowym PAN, instytucie badawczym, międzynarodowym instytucie naukowym działającym w Polsce, Polskiej Akademii Umiejętności lub innym podmiocie prowadzącym głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły.

Wniosku stypendialnego nie wysyłają jednak sami młodzi naukowcy. O przyznanie stypendium może wnioskować rektor lub dyrektor instytutu, w którym prowadzona jest szkoła doktorska, w której młody naukowiec jest doktorantem lub osoba kierująca podmiotem zatrudniającym młodego naukowca.

Więcej informacji o stypendium ministra dla wybitnych młodych naukowców można znaleźć na stronie MNiSW: https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-na-temat-stypendiow-ministra-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego-dla-wybitnych-mlodych-naukowcow-w-2019-r

W 2019 r. resort nauki przewiduje również drugą edycję naboru wniosków, pomiędzy 1 a 31 grudnia. Informacja w tej sprawie zostanie ogłoszona odrębnie na stronach MNiSW.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera