Uczelnie i instytucje

Ruszyły pierwsze kursy Uniwersytetu Otwartego UwB

Na kursy organizowane przez Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu w Białymstoku, który działa od półtora miesiąca, zapisało się do tej pory ponad 500 osób. Ruszyły już pierwsze szkolenia.

W ofercie jest na razie ponad 170 różnych wykładów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych. Są to zarówno kursy typowo akademickie, z wąskich, specjalistycznych dziedzin, jak i praktyczne, rozwijające konkretne umiejętności czy pasje. Kursy są płatne – ale stawki nie przekraczają 10 zł za godzinę dydaktyczną.

Aby rozpocząć naukę w Uniwersytecie Otwartym UwB, nie trzeba mieć matury, dyplomu licencjata czy magistra. Na kurs dokształcający może zapisać się każdy, bez względu na wiek. Wszyscy, którzy ukończą szkolenia, otrzymają potwierdzające to świadectwa wydane przez Uniwersytet w Białymstoku.

Rzecznik prasowa UwB Katarzyna Dziedzik poinformowała w przesłanym PAP komunikacie, że największe zainteresowanie wzbudziły kursy "Sztuka wystąpień publicznych", "Przygotowywanie pism procesowych w sprawach cywilnych", "Negocjacje" czy "System f-k Symfonia". Wśród innych kursów oferowanych przez uniwersytet są też np. "Akademia trenera", "Coaching w zarządzaniu", "Elementy terapii tańcem i ruchem", "Konstruktywne zwalczanie stresu" albo "Dotacje na start dla nowych firm". Na zajęcia zgłaszają się - według rzecznik UwB - nie tylko osoby indywidualne, ale także firmy, które finansują szkolenia swoim pracownikom.

"Kolejne kursy uruchamiamy, gdy na konkretne zajęcia uzbiera się wystarczająca grupa chętnych. Zwykle to 15 - 20 osób, w zależności od rodzaju kursu. Przy okazji kandydaci zgłaszają nam własne propozycje szkoleń, podsuwają pomysły. Pytają np. o zajęcia, na które rodzice mogliby przychodzić razem z dziećmi. Tak, aby w tym samym czasie, choć niekoniecznie na tym samym kursie, mogli uczyć się dorośli i maluchy. Myślimy już o takiej ofercie" – mówi kierowniczka Biura UO UwB Agnieszka Jabłońska.

Szczegóły na stronie: http://www.uo.uwb.edu.pl/

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

  • Fot. K. Kożuch, PL

    Ekspert od AI prof. Witold Pedrycz doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera