1,3 tys. imprez podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Ponad 1300 imprez - wykładów i prezentacji oraz spotkań z naukowcami niemal wszystkich dziedzin wiedzy - znalazło się w programie 15. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który rozpocznie się 21 września we Wrocławiu.

Tegorocznej edycji festiwalu przyświeca hasło „Wspólne odkrywanie świata”. W programie imprezy znalazły się propozycje dla miłośników nauk ścisłych, humanistycznych oraz społecznych. Nie zabraknie również zagadnień z dziedziny sztuk plastycznych, muzyki, teatru czy architektury.

„Festiwal to moment, w którym naukowcy na co dzień siedzący w bibliotekach i laboratoriach mogą porozmawiać ze społeczeństwem” - powiedział w czwartek na konferencji prasowej przewodniczący rady programowej festiwalu prof. Kazimierz Orzechowski.

Program wydarzeń festiwalowych został ułożony tak, aby interesujące propozycje znaleźli zarówno najmłodsi uczestnicy imprezy, jaki i seniorzy. Ze względu na przypadający Rok Janusza Korczaka, wiele miejsca zostanie poświęcone tej postaci. W tym roku przypada również 400. rocznica śmierci księdza Piotr Skargi, któremu poświęcono osobny blok wydarzeń festiwalowych.

Dolnośląski Festiwal Nauki, rozpocznie się 21 września w stolicy Dolnego Śląska. W kolejnych dniach sceną wydarzeń festiwalowych będą m.in. Legnica, Głogów, Dzierżoniów, Jelenia Góra i Wałbrzych. Impreza ostatecznie zakończy się 25 października.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ abe/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    O neuroróżnorodności w warszawskiej Kawiarni Naukowej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera