Od poniedziałku Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Ponad 100 prelegentów z kraju i zagranicy spotka się w ciągu siedmiu dni z mieszkańcami lub gośćmi Dąbrowy Górniczej, aby opowiadać o nauce. Podczas rozpoczynającej się tam 15. edycji Festiwalu Nauki odbędzie się 150 inspirujących spotkań.

Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej - realizowany jest wspólnie przez Akademię WSB oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej - potrwa od 25 do 31 marca. Przewidziano zajęcia dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

"We wszystkich edycjach festiwalu uczestniczyło już ponad 160 tys. osób. Tegoroczna - jubileuszowa - edycja Festiwalu Nauki to oczywiście wybitne postaci świata nauki i kultury, wyjątkowo duża liczba wykładowców zagranicznych, bogata oferta zajęć przeznaczonych dla młodzieży oraz wspaniałe inicjatywy i zajęcia przygotowane przez partnerów" - zapowiada wydarzenie rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

"Festiwal to przystępnie serwowana wiedza z różnych biegunów i nauka w wielu wymiarach" - zapowiada prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak. Dodaje, że przed uczestnikami festiwalowych wydarzeń swoje podwoje otwierają miejskie instytucje.

W tym roku w ramach festiwalu będzie można się spotkać z wybitnymi polskimi himalaistami i posłuchać ich opowieści o świecie ośmiotysięczników. Będą też debaty o sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologiach, które zmieniają codzienność. W programie jest też m.in. spotkanie poświęcone pytaniu o wolną wolę i przeznaczenie.

Podczas festiwalu uczestnicy zastanowią się także m.in. jakie są dzieci z chmur, jak zrozumieć pokolenie YT i Igenów, XD i LOL, oraz jak osiągnąć FLOW w pracy. Szereg spotkań przygotowano również w języku angielskim, a poprowadzą je prelegenci m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ekwadoru, Nigerii, Rumunii i Turcji.

W programie znalazły się warsztaty i spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęcia literackie, artystyczne oraz turnieje sportowe, a także codzienne zajęcia w dąbrowskim obserwatorium astronomicznym.

PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych festiwalu. Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej. 

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera