Nauka dla Społeczeństwa

01.05.2024
PL EN
09.04.2024 aktualizacja 09.04.2024

Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz ponownie rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Prof. Krzysztof Szoszkiewicz. Fot. materiały prasowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Prof. Krzysztof Szoszkiewicz. Fot. materiały prasowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, obecny Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uzyskał reelekcję na kadencję 2024-2028 – poinformowała we wtorek uczelnia.

Kolegium Elektorów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we wtorek 9 kwietnia po raz drugi wybrało prof. Krzysztofa Szoszkiewicza na stanowisko Rektora Uczelni na kadencję 2024-2028. O fotel Rektora Szoszkiewicz walczył z prof. dr hab. Anną Gramzą-Michałowską.

W komunikacie uczelni podkreślono, że program rektorski prof. Krzysztofa Szoszkiewicza „skupia się na kluczowych obszarach rozwoju Uczelni, takich jak unowocześnienie i strategiczny rozwój, informatyzacja w zarządzaniu, działalność naukowa, umiędzynarodowienie, kształcenie i studenci, działalność Szkoły Doktorskiej, struktura uczelni i polityka kadrowa, zakłady doświadczalne i Zespół Szkół Przyrodniczych, współpraca z innymi ośrodkami akademickimi oraz wzmocnienie wizerunku Uczelni i działań promocyjnych”.

Uczelnia zaznaczyła, że podczas obecnej kadencji, 2020-2024, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odnotował wiele sukcesów, w tym najlepszy wynik w historii ewaluacji prowadzonych badań, skokowy wzrost umiędzynarodowienia oraz rekordowy poziom pozyskiwania środków zewnętrznych.

"Rektor elekt planuje kontynuację działań, widząc ogromny potencjał Uczelni do dalszego dynamicznego rozwoju, zarówno w dziedzinie nauki, jak i edukacji. Przygotowany na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej, ma nadzieję na jeszcze większe możliwości pozyskiwania środków na nowoczesne inwestycje z różnych źródeł" - wskazano.

Dodano, że rektor elekt wspólnie z akademicką społecznością planuje umocnić pozycję uczelni w grupie wiodących uczelni w Polsce i uczynić ją jeszcze bardziej rozpoznawalnym i cenionym ośrodkiem akademickim w europejskiej, a nawet światowej przestrzeni naukowej. (PAP)

Nauka w Polsce, Anna Jowsa

ajw/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024