Ministerstwo Edukacji i Nauki

17.05.2022
PL EN
07.10.2012 aktualizacja 07.10.2012

Cyfrowa biblioteka UW otwarta dla studentów płockiej Wyższej Szkoły Zawodowej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Niepełnosprawni studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku będą mieli dostęp do księgozbioru Akademickiej Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Warszawskiego (ABC UW). Obie uczelnie podpisały w tej sprawie umowę.

Jak poinformowała w czwartek 4 października PAP Agnieszka Grażul-Luft z płockiej Wyższej Szkoły Zawodowej, obecnie uczą się tam dwie niewidome studentki. „Jedna z dziewcząt jest na drugim roku pedagogiki, druga właśnie rozpoczęła studia filologiczne. Dzięki podpisanej umowie z Uniwersytetem Warszawskim obie nasze studentki będą mogły korzystać ze zbiorów ABC” – wyjaśniła Grażul-Luft.

ABC została utworzona na Uniwersytecie Warszawskim w celu wyrównywania szans edukacyjnych osób z niepełnosprawnością uniemożliwiającą lub znacznie utrudniającą dostęp do księgozbiorów w wersji tradycyjnej. W kwietniu płocka uczelnia i tamtejsze Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych De Facto podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest pomoc niewidomym i niedowidzącym studentom.

Umowa dotyczy organizacji grupy wsparcia oraz szkoleń i warsztatów zwiększających samodzielność studentów niewidomych, a także utworzenia punktu przetwarzania wydawnictw książkowych na postać dostępną dla osób niewidomych.

PAP - Nauka w Polsce

mb/ ls/ krf/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022