Ministerstwo Edukacji i Nauki

17.05.2022
PL EN
05.10.2012 aktualizacja 05.10.2012

Pracę studentów w grupach ułatwić ma serwis Academio.pl

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Dzięki polskiemu serwisowi Academio.pl praca studentów w grupach ma stawać się łatwiejsza. W serwisie studenci bezpłatnie dostają narzędzie do pracy w grupach: mogą korzystać ze wspólnych magazynów plików, wspólnego maila czy kalendarza.

W serwisie zintegrowano szereg narzędzi, które mają służyć sprawnej organizacji pracy w grupie i swobodnej komunikacji. Użytkownikami www.academio.pl mogą być nie tylko studenci, ale również nauczyciele akademiccy czy koła naukowe. Serwis może być narzędziem do monitoringu aktywności grupy czy koła i twórczego ingerowania w jej działalność.

Grupy studenckie otrzymują bezpłatne konto, pozwalające na korzystanie ze zintegrowanych narzędzi do zarządzania grupą: forum, magazynu plików, galerii, kalendarza, własnego wiki czy maila grupowego. Serwis daje też możliwość skutecznego i szybkiego powiadamiania członków grupy o spotkaniach i wydarzeniach, m.in. za pomocą listy mailingowej, komunikatora czy RSS. Grupa dostaje też na archiwizowania swojego dorobku 150 MB.

Portal może być wykorzystywany jako zaawansowana wyszukiwarka: uczelni, wydziałów, kierunków, kół oraz materiałów tworzonych przez koła lub np. doktorantów. W serwisie można również wyszukiwać kierunki studiów na podstawie zdawanych przedmiotów maturalnych.

Pomysł na Academio zrodził się z inicjatywy Adama Przymusiały absolwenta Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. W 2010 r. postanowił wspólnie z przyjaciółmi powołał do życia portal Academio.

PAP - Nauka w Polsce

lt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022